Kategorijos
Laisvalaikis

Ką reikia žinoti apie Budokan karatė?

ShidoKaratė – tai kovos menas, praktikuojamas jau daugelį amžių, o visame pasaulyje jį išpopuliarino Bruce'as Lee ir Jackie Chanas. Budokan karatė – tai karatė forma, kurią per daugelį metų išvystė kovos menų meistrai, praktikuodami ir atsidavę savo darbui. Tai visapusiška karatė forma, kurioje pabrėžiami ir fiziniai, ir psichiniai kovos menų praktikos aspektai. Ji sukurta taip, kad padėtų praktikuojantiems ugdyti ir jėgą, ir vikrumą, taip pat pasitikėjimą savimi ir geresnį protinį susikaupimą. Šiame vadove aptarsime, ką reikia žinoti apie Budokan karatė, įskaitant istoriją, įvairias Budokan karatė formas ir įvairią šios karatė formos praktikavimo naudą. Taip pat pateiksime patarimų ir rekomendacijų, kaip gauti kuo daugiau naudos iš kovos menų praktikos ir kaip pereiti nuo kitų kovos menų prie Budokan karatė. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs kovos menų meistras, šiame vadove rasite informacijos, kurios reikia, kad galėtumėte kuo geriau išnaudoti Budokan karatė praktiką. karate-shido.lt – viskas apie kovos menus.

Budokan karatė yra išsami ir tradicinė karatė forma. Ji kilusi iš Japonijos ir ten XX a. pradžioje buvo išvystyta tokių kovos menų praktikų kaip Gičinas Funakoši ir Kendži Tomiki. Budokan karatė pavadinta pagal Budokan karatė dojo Tokijuje ir dažnai vadinama tradiciniu karatė būdu. Budokan karatė dažnai siejama su Šotokan kovos menų mokykla, kurią sukūrė ir išpopuliarino Gičinas Funakoši. Tačiau Budokan karatė yra platesnis terminas, apimantis įvairias karatė formas, kurios buvo sukurtos ir praktikuojamos daugelį metų. Budokan karatė paprastai praktikuojama karatedo kobudo dožuose, priešingai nei labiausiai žinoma karatė forma, kuri praktikuojama karate do dožuose.

Budokan karatė istorija ir kilmė

Tiksli Budokan karatė kilmė nėra aiški, tačiau manoma, kad jo ištakos siekia senovės kinų kovos menus. Kinų kovos menai buvo išvystyti kaip savigynos forma ir buvo praktikuojami naudojant tokius ginklus kaip kardai ir ietys. V a. kinų kovos menai buvo pristatyti Japonijoje ir modifikuoti pagal japonų poreikius. Japonų kovos menai daugiausia buvo praktikuojami naudojant kovą rankomis. Kinų kovos menai buvo modifikuoti ir derinami su kitais Japonijoje praktikuojamais kovos menais, tokiais kaip nindžutsu, džiudžitsu ir šorindži kempo. Mišrus kovos menas, sukurtas sujungus šiuos kovos menus, dabar vadinamas Budokano karatė. Budokan karatė Japonijoje praktikuojama nuo XX a. pradžios ir iki šių dienų toliau vystosi ir modifikuojasi.

Budokan karatė rūšys

Laikui bėgant susiformavo įvairūs Budokan karatė tipai. Vienos populiariausių budokan karatė rūšių yra šios: Šotokan karatė – Šotokan karatė yra populiariausia Budokan karatė forma, siejama su Šotokan dojo Tokijuje. Tai karatė forma, kurioje daugiausia dėmesio skiriama greičio ir jėgos ugdymui sutelkus kvėpavimą ir koncentraciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *