Kategorijos
Verslas

Darbas nuotoliniu būdu. Kaip ugdyti komandą?

WebinaraiKadangi vis daugiau įmonių siunčia savo darbuotojus vėl dirbti nuotoliniu būdu, natūralu, kad kyla klausimas – kaip užtikrinti, kad darbuotojai tikrai našiai atliktų savo darbus ir tuo pačiu garantuotų, kad komunikacija tarp jų visų bus sklandi? Natūralu, kad tokiu atveju reikalingi specialūs apmokymai, webinarai, kurių metų yra aiškinama nuotolinio darbo specifika ir tuo pačiu komandos ugdymo niuansai. Svarbūs tiek vienas, tiek kitas aspektai.

Komandos vienijimo žaidimai

Nors gali atrodyti gana banalu išbandyti komandos vienijimosi žaidimus, tačiau jie tikrai labai naudingi ir padeda suburti žmones kartu siekti to paties tikslo. Šiuo metu net organizuojami specialūs webinarai, kurių metu bandoma suprasti kiekvieną komandos narį ir tuo pačiu ieškoti būdų, kurie gali padėti jį įtraukti į bendruomenę.

Svarbiausia rasti gerus lektorius, kurie teikia tokias paslaugas ir tuo pačiu nepamiršti, kad tokia maža smulkmena kaip vieninga komanda yra geras būdas kartu siekti tikslo ir tuo padėti įmonei uždirbti daugiau.

Darbas nuotoliniu būdu – reikalauja praktikos

Žinoma, taip pat reikia padėti darbuotojams išmokti dirbti nuotoliniu būdu, kadangi ir tai gali atrodyti kur kas rimtesnis darbas nei kada nors teko pagalvoti. Svarbiausia yra išmokti planuoti savo laiką ir tuo pačiu atskiri pramogas nuo darbo, kurios labai dažnai toje pačioje patalpoje tarsi susimaišo. Žinoma, įmanoma ir tai, tačiau dažniausiai iš darbuotojų yra siekiama gauti kuo daugiau produktyvumo, tad taip pat yra tikimasi, kad jie kuo greičiau išmoks dirbti ši tipo sąlygomis. Taupantys laiką turėtų išbandyti specialius mokymus, kurių metu aiškinama – kaip planuoti savo darbo valandas, tad jos būtų produktyvios.

Tinkamos aplinkos kūrimas

Dažniausiai pati svariausia ir pati pirma taisyklė, kuria reikia pasirūpinti, yra tinkamos aplinkos kūrimas. Geras darbo stalas ir tuo pačiu jauki aplinka, kuri skatina darbą – geriausias įrodymas, kad darbas iš namų gali būti labai mielas. Tik viruso akivaizdoje galėjo atrodyti, kad tai yra laikinas gyvenimo periodas. O kadangi perspektyvoje darbas iš namų bus vis dažnesnis, natūralu, kad susikurti tinkamą darbo aplinką tampa būtinybe, kuria turite pasinaudoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *