Kategorijos
Kiti straipsniai

Norintiems daugiau sužinoti apie oras vanduo sistemą

Apie oras vanduo sistemą vis dar kyla ne mažai klausimų. Ar ji būtų efektyvi senesnės statybos name, ar galima derinti su kitomis šildymo sistemomis, kiek elektros siurbliai sunaudoja? Atsakysime į dažniausiai iškylančius klausimus.

Koks oras vanduo sistemos veikimo principas?

Sistemą sudaro dviejų dalių šilumos siurblys. Viena dalis montuojama lauke, kita – viduje. Jos sujungiamos vamzdynu. Įrengti vidinį ir išorinį blokus profesionalams nėra sudėtinga, jie darbus atlieka greitai ir suteikia garantiją.

Oras vanduo sistema veikia paimdama orą iš lauko ir šilumą atiduodama per vandenį į grindinę ar radiatorių sistemas. Jos veikimo principas panašus į šaldytuvo, tik atvirkštinis. Tiesa, šilumos siurbliai ne tik šildo, bet ir vėsina patalpas vasaros metu, o su integruotu boileriu ruošia karštą vandenį.

Ar oras vanduo šildymas tinka senos statybos namuose?

Toks šildymo būdas tinka ir senos statybos namuose, tačiau jei pastatas yra žemos energinės klasės, nėra sandarus, logiška būtų pradžioje jį apšiltinti, pasiekiant aukštesnę energinę klasę. Tada reikės mažesnės galios šilumos siurblio, kuris sunaudos mažiau elektros.

Gyventojai gali gauti paramą, keisdami neefektyvias šildymo sistemas į šilumos siurblius, o tai dar viena paskata juos įsirengti senesnės statybos namuose.

Oras vanduo sistema derinama su dujiniu katilu, saulės elektrine

Šilumos siurbliai gali būti kaip pagrindinis ar antras šilumos šaltinis. Name galima turėti ir krosnį, ir dujinį katilą, ir oras vanduo sistemą. Tai netgi būtų saugiau, nes dingus elektrai namą būtų galima šildyti kitais būdais.

Dažnai oras vanduo šildymas derinamas su saulės elektrine, nes jėgainė gamina švarią ir pigią elektrą, kurią gali naudoti šilumos siurblys patalpų ir vandens šildymui. Taip elektros kaštai sumažinami 3 kartus. Kadangi gyventojai gali pasinaudoti parama saulės elektrinėms, šios atsiperka per gana trumpą laiką – 4-6 metus.

Kiek energijos sunaudoja šilumos siurblys oras vanduo?

Kiekvieno prekinio ženklo oras vanduo sistema šiek tiek skiriasi. Rekomenduojama rinktis ne pigiausią variantą, bet turintį geriausias savybes. Kiek šilumos pagaminama sunaudojus 1 kW elektros, nurodo COP koeficientas. Patariama rinktis įrangą, kurios COP būtų daugiau nei 4.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *