Kategorijos
Kiti straipsniai

Karšto vandens teikiama nauda sveikatai

Buvimas karštame vandenyje – vonioje, jacuzzi ar kubile ne tik puiki pramoga, tačiau ir naudinga kūnui. Šiame straipsnyje apžvelgisme keletą dalykų, kurių galbūt nežinojote, po kurių norėsite mirkti karštam vandenyje kuo ilgiau.

Didenis judesių diapozonas ir mažesnis nugaros skausmas

Kubilų nuomaSenstant prarandame lankstumą, pradeda skaudėti nugarą, prisimename jaunystėje patirtas traumas. Dažnas buvimas karštame vandenyje, gali padėti padidinti prarastą lankstumą. Plūduriavimas mažina įtampą raumenyse, todėl net galite rasti patarimų pabandyti daryti tempimo pratimus. Kitas dalykas – nugaros skausmas. Didžioji dalis žmonių vienu ar kitu metu pradeda jausti nugaros skausmą, kurio priežastys gali būti įvairios – nuo traumų iki tiesiog pasyvaus buvimo, nuolatinio sėdėjimo darbe ar namuose prie kompiuterio ar televizoriaus. Kai kurie vaikšto į jogą, kiti naudojasi kubilų nuoma, treti – perka stovimus stalus, taip vis mainydami stovėjimą ir sedėjimą. Hidroterapija gali padėti sumažinti skausmą nugaros apačioje, žinoma, reiktų pasitarti su gydytoju ar šis metodas jums tinkamas.

Mažesnis nerimas ir geresnis miegas

Retas, kuris nepatiria streso – darbai, mokslai, santykiai, nuolatinis skubėjimas ir nerimas dėl ateities. Kiekvienas griebiasi vis kažko kitko, kad atsipalaiduotų, vienas iš efektyvių būdų – prisileisti karštą vonią, užsileisti mėgstamą muziką, užsidegti žvakes ir leisti sau pagulėti kelias valandas. Tai ne tik atpalaiduos kūną, bet tuo pačiu atsipalaiduosite ir jūs. Turbūt pastebėjote, kad po pirties, greitai užmiegame ir gerai miegame. Taip yra neatsitiktinai – karštas vanduo kūną atvėsina, ko pasekoje geriau miegame. Geresnis miegas – geresnė savijauta. Kokybiškas miegas mums gyvybiškai svarbus – ne šiaip pramiegame trečdalį savo gyvenimo, tai turi prasmę – kūnui reikia pailsėti, o smegenims “restartuotis”, rasti sprendimus į klausimus, kurti kokybiškus sapnus. Visa tai tam, kad liktume blaivaus proto, kad neišprotėtume, kad lengviau ištvertume dienas.

Apibendrinimas

Karštas vanduo turi įtakos ne tik mūsų kūnui, bet ir sielai – čia mes atsipalaiduojame, pamirštame savo problemas, geriau išsimiegame, todėl jaučiamės geriau, esame sveikesni ir laimingesni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *