Kategorijos
Žmonės

5 B grupės vitaminai, kuriuos turėtumėte vartoti

Tiesa, kad B grupės vitaminai dažnai lieka jų populiarumo šešėlyje: Nors daugelis žmonių atkreipia dėmesį į šiuos mažiau paplitusius vitaminus, jie taip pat atlieka svarbų vaidmenį jūsų gerovei. B grupės vitaminai yra esminė maistinių medžiagų grupė, kuri atlieka svarbų vaidmenį padėdama jūsų organizmui maistą paversti energija. Jie taip pat padeda palaikyti sveiką odą ir plaukus, stiprina plaukus ir nagus, palaiko nervų funkciją ir medžiagų apykaitą ir dar daugiau. Gera žinia ta, kad B grupės vitaminų yra įvairiuose maisto produktuose, kuriuos tikriausiai valgote kasdien. Svarbiausia įsitikinti, kad suvartojate rekomenduojamą jų kiekį, kad gautumėte iš jų kuo daugiau naudos. Pateikiame 5 B grupės vitaminų, kuriuos turėtumėte vartoti, kad padidintumėte savo energiją ir sveikatą. ambicija.eu papildai vyrams ir moterims.

B1 (tiaminas)

Vitaminai kūnuiTiaminas, dar žinomas kaip tiaminas arba vitaminas B1, yra pagrindinė maistinė medžiaga, kuri padeda maistą paversti energija ir palaiko smegenų veiklą. Šis vandenyje tirpus vitaminas taip pat atlieka svarbų vaidmenį padėdamas organizmui palaikyti sveiką odą ir plaukus. Tyrimai rodo, kad mažas tiamino kiekis gali sukelti nuovargį, svorio kritimą ir kitus simptomus. Mažą tiamino kiekį taip pat gali sukelti lėtinės ligos, pavyzdžiui, diabetas, širdies ligos ir inkstų nepakankamumas. Todėl svarbu į savo mitybą įtraukti pupeles ir ankštines daržoves, nes jos yra puikus tiamino šaltinis. Kaip gauti tiamino tabletėse? Skirtingai nei kiti vitaminai, tiaminas netirpsta vandenyje. Jį reikia suvartoti kartu su vandeniu – taigi, pupeles ir ankštines daržoves galite užgerti vandeniu. Arba, dar geriau, užgerkite jas neskaldytais grūdais, kuriuose gausu tiamino turinčių neskaldytų grūdų, pavyzdžiui, miežių, rudųjų ryžių ir kviečių.

B2 (riboflavinas)

Vitaminas B2, dar žinomas kaip riboflavinas, yra esminė maistinė medžiaga, kuri padeda maistą paversti energija. Šis vandenyje tirpus vitaminas taip pat palaiko odos, plaukų ir nagų būklę. Tyrimais nustatyta, kad žmonėms, kurių organizme yra mažai vitamino B2, dažniau atsiranda sausa oda, skilinėja nagai ir daugėja odos raukšlių. Taip gali būti todėl, kad vitaminas B2 yra atsakingas už tam tikrų odos baltymų, įskaitant elastiną ir kolageną, gamybą. Šie baltymai padeda išlaikyti odos drėgmę, elastingumą ir jaunystę. Kaip gauti riboflavino tabletėse? Riboflavino galima rasti tokiuose maisto produktuose kaip pienas, jogurtas, kiaušiniai ir ankštinės daržovės. Tačiau rekomenduojama vartoti šio vitamino tabletėmis, nes daugelyje šių maisto produktų jo nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *