2014-09-19

19.09.2014
„Vakarų ekspreso“ nuotr.

Šiemet po pertraukos Europos taurės varžybose dalyvausiančios Klaipėdos „Fortūnos“ ekipos gretose – vien įvairių Lietuvos rinktinių narės. Atėjęs į Klaipėdos ekipos treniruotes, kurias veda trenerė Ramunė Kumpienė, gali pamgalvoti, kad čia treniruojasi šalies rinktinė – didžioji dalis krepšininkių nuolat vilkti nacionalinių ekipų aprangą.

„Fortūnos“ atstovės vasarą netinginiavo, o vilkėjo Lietuvos U-16, U-18, U-20 ir moterų rinktinių marškinėlius.

Šiemet Lietuvos moterų rinktinei atstovavo trys fortūnietės: Marina Solopova, Monika Grigalauskytė ir Lina Aglinskaitė. Lietuvos jaunimo (U-20) gretose rungtyniavo Justina Matuzonytė, Simona Dobrovolskytė ir Roberta Mizgerytė.

U-18 rinktinei Europos A divizione Portugalijoje padėjo Agnė Černeckytė, Šarūnė Melinauskaitė, Milana Matiaš, Roberta Daraškevičiūtė ir „Fortūnos“ komandos naujokė, atvykusi iš Biržų, Erika Kregždytė. Dar su rinktine plušėjo ir tarp kandidačių buvo Giedrė Lileikytė. Aštuoniolikmečių rinktinės trenerių štabe dirbo R. Kumpienė.

U-16 rinktinei atstovavo Brigita Gudelionytė, kita fortūnietė Aistė Navickaitė buvo tarp rinktinės kandidačių.

Šiemet „Fortūnos“ žaidėjai Kristei Druskytei į moterų rinktinės gretas patekti sutrukdė prieš metus patirta kryžminių kelio raiščių trauma. Kristė iki tol atstovavo visų amžiaus grupių rinktinėms.

Su Klaipėdos komanda atsisveikino ir į „Utenos“ ekipą rungtyniauti išvyko dvi Lietuvos moterų rinktinės narės: Gabrielė Gutkauskaitė ir Eglė Šikšniūtė.

„Šiųmetė „Fortūna“ – patyrusių ir jaunų žaidėjų derinys. Mūsų tikslas, kad jaunos žaidėjos semtųsi patirties iš patyrusių krepšininkių ir dar labiau tobulėtų. Viena iš klubo užduočių – kuo geriau paruošti jaunas krepšininkes Lietuvos rinktinėms. Būtent dėl to mes į savo gretas nesikvietėme nė vienos legionierės, o auginamės savas žaidėjas“, – pabrėžė „Fortūnos“ klubo prezidentė ir trenerė R. Kumpienė.

„Fortūnos“ žaidėjos naujajam krepšinio sezonui pradėjo ruoštis nuo rugsėjo 1 dienos.

„Daug dėmesio skiriame fiziniams pratimams, vystome jėgą, galingumą treniruoklių salėje, plušame ir lauke bei krepšinio salėje. Rygoje žaidėme dvejas draugiškas rungtynes su Rygos TTT komanda. Pralaimėjome, tačiau ne tai buvo svarbiausia – daug eksperimentavome, pamatėme savo stipriąsias ir silpnąsias vietas. Dabar žinome, kuria linkme einame ir ką reikia taisyti“, – aiškino R. Kumpienė.

Ji pasidžiaugė, kad „Fortūnos“ klubas sudarė ilgalaikes sutartis su šiemet Vlado Knašiaus krepšinio mokyklą baigusiomis žaidėjomis: M. Matiaš, R. Daraškevičiūte, G. Lileikyte, A. Černeckyte ir Š. Melinauskaite.

Kovos dviem frontais

„Fortūna“ Europos taurės turnyre grumsis C grupėje su Maskvos srities „Sparta&K“, Mersino „Buyuksehir Belediye“ bei „Orduspor“ klubais (Turkija). Pirmoji klaipėdiečių Senojo žemyno turnyro akistata numatyta lapkričio 6 dieną (ketvirtadienį) 18 val. Klaipėdoje, „Neptūno“ sporto salėje (Taikos pr. 61A). Varžovas – Maskvos srities „Sparta&K“.

„Mus burtai suvedė su labai stipriomis, daug didesnius biudžetus turinčiomis komandomis. Bus sunku. Klaipėdiečių prašome, kad mus palaikytų, jei ir pralaimėsime dideliu taškų skirtumu. Mes pažadame, kad stengsimės ir kovosime, kiek tik pajėgsime. Mums, jaunai komandai, kautis tokio lygio turnyre – neįkainojama patirtis“, – sakė R. Kumpienė.

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionate „Fortūna“ pirmąsias rungtynes žais spalio 11 dieną (šeštadienį) išvykoje su „Utenos“ komanda.


Šaltinis: Paulius Matulevičius, „Vakarų ekspresas“.

2014-09-17

17.09.2014
Foto: Augustas Didžgalvis

Naujajam Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) ir Europos taurės turnyro sezonui besirengianti Utenos „Utenos“ komanda persikėlė į Trakus.

Nuo rugsėjo 1 dieną pasirengimą Palangoje pradėjusios krepšininkės pirmadienį persikėlė į Trakus, kur tęsia darbus krepšinio aikštelėje.

„Utena“ išsirinko ir kapitonę – ja vienbalsiai tapo 36 metų įžaidėja Rima Valentienė. Beje, ji yra ir vyriausiojo trenerio Alfredo Vainausko asistentė.

„Utenos“ krepšininkės išsidalijo ir marškinėlių numerius. Tik dvi Eglės – Šulčiūtė ir Šikšniūtė norėjo to paties numerio – 14. Šią dvikovą laimėjo jaunesnioji Eglė, o Šulčiūtė rungtyniaus 15-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais.

„Nebuvo kovų dėl marškinėlių numerių, kadangi visos panelės norėjo skirtingų. Tik dvi Eglės pageidavo to paties numerio. Viskas baigėsi taikiai“, – juokavo R.Valentienė.

Praėjusį sezoną Utenoje rungtyniavusios Kristina Alminaitė ir Monika Aleksaitė išlaikė savo numerius – atitinkamai 11 ir 10. Tuo tarpu Rita Žilinskaitė pasiliko 5-ąjį, o 13-tas numeris atiteko Sandrai Linkevičienei.

Kapitonė R.Valentienė vilkės sau įprastą 9-ąjį numerį, atakų organizatorė Gabrielė Gutkauskaitė – 4-ąjį, Greta Šniokaitė – 8-ąjį, Eglė Tarasevičiūtė – 7-ąjį, perspektyviosios Martyna Petrėnaitė ir Austėja Serbantaitė pasirinko atitinkamai 6-ąjį ir 17-ąją numerius.


Šaltinis: BcUtena.lt

„Utenos“ pasirengimas sezonui Trakuose

1 2 3