Fortūna Aistės-LSU Kibirkštis-VIČI Hoptrans-Sirenos Šiauliai-Universitetas

2016-08-24

24.08.2016

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pradėjo pasiruošimą 2016-2017 metų sezonui, kuriame sostinės krepšininkės kovos Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL), Rytų Europos moterų krepšinio lygoje (EEWBL) ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurėje.

„Kibirkšties“ komanda pirmas treniruotes surengė „Vingio“ parko stadione, o jau savaitės pabaigoje pradės derinti fizinio rengimo pratybas ir darbą krepšinio salėje.

Pirmosiose treniruotėse šiuo metu dirba 10 „Kibirkšties“ krepšininkių: Eglė Šniokaitė, Daugilė Šarauskaitė, Laura Juškaitė, Justina Kraujūnaitė, Agnė Bobinaitė, Ieva Savickaitė, Urtė Slavickaitė, Laurita Jurčiūtė, Gabija Meškonytė, Vita Kuktienė ir jaunosios „Kibirkšties-VKM“ dublerių komandos žaidėjos.

Prieš savaitę Europos U16 čempionatą baigusi Dalia Donskichytė ir puolėja Vitalija Kaminskytė prisijungs kitą savaitę.

Pirmosioms Vilniaus klubo pratyboms lauke vadovauja treneris Valdas Gecevičius ir buvęs „Kibirkšties“ fizinio rengimo treneris Martas Skrabulis, kuris šiuo metu konsultuoja sostinės klubą, o pastaruosius 2 sezonus dirbo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje. Vyriausioji ekipos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė prie treniruočių prisijungs artimiausiu metu.

Treniruočių pradžioje daugiausiai dėmesio skiriame raumenų, širdies ir kraujagyslių sistemos paruošimui, neskubame, krūvį didiname palaipsniui ir judame optimaliu greičiu“, – pasakojo buvęs lengvaatletis M.Skrabulis. – Svarbiausi uždaviniai yra ilgalaikis ir tęstinis tobulėjimas, o ne greito rezultato siekimas. Kaip sakiau, krūvis didinamas po truputį, norime išlaikyti merginas sveikas ir su gera nuotaika. Tik tada motyvacija ir koncentracija bus aukščiausio lygio. Kalbant paprastai, norime į automobilius sudėti gerus variklius, o kuro visada spėsime užpilti“.

Fizinio rengimo treneris pabrėžia, kad „Kibirkšties“ krepšininkės sulauks įvairių treniruočių.

„Dabar darbo metodika kiek skiriasi nuo nusistovėjusios standartinės, nes komandos didžioji dalis yra jaunos ir perspektyvios merginos. Treniruočių bus visokių, daug įvairovės, kad keistųsi aplinka ir niekas nepabostų“, – vardino M.Skrabulis. – Dabar sportuojame stadione ir parke, eisime į krepšinio salę, treniruoklių salę, maniežą. Didelė dalis komandos vasarą atstovavo įvairioms rinktinėms, todėl natūralu, kad yra neblogos sportinės formos. Visos krepšininkės labai stengiasi, neturiu jokių priekaištų. Jeigu viskas taip išsilaikys iki sezono pabaigos, tai galime tikėtis teigiamų rezultatų“.

Kurį laiką „Kibirkšties“ komanda sportuos Vilniuje, o rugsėjo mėnesį dalyvaus dviejuose turnyruose Druskininkuose. Rugsėjo 11-12 dienomis vyks žymaus trenerio Algio Gedmino vardo turnyras, kuriame „Kibirkštis“ kovos su Minsko „Cmoki“ ir „Horizont“ komandomis iš Baltarusijos. Dar po savaitės vyks Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės vardo turnyras, kuriame ištraukus burtus paaiškėjo, kad „Kibirkštis“ žais B grupėje su Maskvos „Dinamo“ (Rusija), Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) ir Odesos „Interchim“ (Ukraina) ekipomis.

Oficialias kovas „Kibirkšties“ komanda pradės rugsėjo pabaigoje. Latvijos sostinėje Rygoje rugsėjo 23-25 dienomis vyks pirmasis EEWBL turas, o Lietuvos čempionatas startuos pirmą spalio savaitę.

Info ir foto "Kibirkštis"

2016-08-17

17.08.2016

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) vicečempionė Marijampolės „Sūduva“ toliau dėlioja paskutinius štrichus komandos komplektavimo darbuose. „Sūduva“ sudarė ilgalaikę sutartį su perspektyvia marijampolietę.

20 metų gynėja Grytė Markevičiūtė su Marijampolės komanda sudarė trejų metų trukmės sutartį.Grytė Markevičiūtė į „Sūduvą“ atvyksta iš Kauno, kur rungtyniavo pastaruosius trejus metus.

„Aisčių-LSU“ 174 cm ūgio marijampolietė Kaune pastarąjį sezoną rungtyniavo po 10 minučių ir LMKL čempionate sužaidė 16 rungtynių. Per jas G. Markevičiūtė pėdavo pelnyti po 1.3 taško ir atkovoti po 1.1 atšokusio kamuolio. Markevičiūtė buvo įtraukta į išplėstinį merginų jaunimo rinktinės (iki 20 m.) sąrašą.

„Sūduvos“ komandą naujajame sezone treniruos Rimvydas Samulėnas, o jam talkins karjerą baigusi  Ela Briedytė, kuri dirbs trenerio asistente.

Sutartis su „Sūduvos“ komanda jau turi 11 žaidėjų: Laura Svarytė, Neringa Skadaitė, Greta Tamašauskaitė, Kamilė Berenytė, ukrainietės Arina Bilocerkivska ir Kateryna Dobrikova, Sandra Baliutavičiūtė, Ieva Kazlauskaitė, Rita Milieškienė, Ieva Šimkutė ir Grytė Markevičiūtė

 „Sūduva“ į pirmąją treniruotę rinksis jau rugpjūčio 29 d.

Info BC "Sūduva"

2016-08-09

09.08.2016

Aktyviai šiame tarpsezonyje besidarbuojančios Marijampolės „Sūduvos“ komplektavimo darbai artėja link pabaigos. Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) vicečempionė pasirašė sutartį su 192 cm ūgio vidurio puolėja Ieva Šimkute.

26 metų aukštaūgė į Marijampolę atvyksta po sėkmingai sužaisto sezono Utenoje, kur buvo viena iš svarbiausių komandos žaidėjų. 

2015-2016 metų sezone I. Šimkutė per 30 rungtynių LMKL čempionate vidutiniškai pelnydavo po 9.9 taško bei atkovodavo po 6 kamuolius.

Ieva Šimkutė džiaugiasi galimybe rungtyniauti „Sūduvoje“ ir su nekantrumu laukia sezono pradžios.

„Džiaugiuosi galėdama atstovauti tokiam klubui kaip „Sūduva“. Komanda jau beveik sukomplektuota ir matosi, jog vadovybė ruošiasi rimtai, todėl jau greitai visi kibsime į darbus, siekiant bendro tikslo. Iš ateinančio sezono tikiuosi išties daug: noriu pakelti savo statistinius rodiklius, neprarasti kovingumo ir pasitikėjimo. Tikiuosi, jog Rimvydas Samulėnas aikštelėje išnaudos stipriąsias mano puses ir pasitikės manimi. Bus smagu susipažinti su nauju miestu. Marijampolėje fanų salėje visada būdavo daug, todėl tikiu, jog su marijampoliečių pagalba galėsime įveikti ne vieną komandą“, - teigė Ieva Šimkutė.

„Sūduvos“ komandos sudėtis 2016-2017 metų krepšinio sezonui:

Treneriai: Rimvydas Samulėnas ir Ela Briedytė.

Žaidėjos: Laura Svarytė, Neringa Skadaitė, Greta Tamašauskaitė, Kamilė Berenytė, ukrainietės Arina Bilocerkivska ir Kateryna Dobrikova bei Sandra Baliutavičiūtė, Ieva Kazlauskaitė, Rita Milieškienė ir Ieva Šimkutė.

„Sūduva“ į pirmąją treniruotę rinksis jau rugpjūčio 29 d.

BC "Sūduva" informacija, LMKL ir A. Didžgalvio foto