Lietuvos moterų krepšinio lyga

Krepšininkės emocija tebegyvenanti R. Milieškienė: „Kol kas dar nesusitaikiau su tuo jausmu, kad jau viskas“

Krepšininkės emocija tebegyvenanti R. Milieškienė: „Kol kas dar nesusitaikiau su tuo jausmu, kad jau viskas“

Dar XX-ojo amžiaus pabaigoje Mažeikiuose pirmuosius žingsnius profesionalės karjeroje žengusios Ritos Milieškienės sportininkės kelias užsibaigė Marijampolėje. 1994-aisiais Lietuvos elite startavusi su „Incomi“ ekipa, šių metų balandžio pabaigoje ji finišavo vilkėdama „Sūduvos“ marškinėlius.

„Kol kas dar nesusitaikiau su tuo jausmu, kad jau viskas, – atviravo geležinę ištvermę pademonstravusi R. Millieškienė. – Gal suprasiu tik tada, kai nebereikės ruoštis kitam sezonui nuo liepos vidurio.“

Daugiau nei pusę savo gyvenimo krepšiniui atidavusi 39-erių gynėja visus 24 sezonus praleido Lietuvoje ir nematė jokio reikalo krautis lagaminų bei patraukti į užsienį. Per tą laikotarpį ji atstovavo eilei Lietuvos komandų, tačiau labiausiai jai įsiminė skambiausius karjeros laimėjimus menantys klubai.

„Buvo nemažai gerų sezonų, bet įsimintiniausi buvo du: kai pirmą kartą iškovojau LMKL medalį, tai buvo bronzos su Klaipėdos „Lemminkainen“ komanda 2007-2008 metų sezone ir, aišku, aukso medalis su „Sūduvos“ komanda 2017 metais“, – prisiminimais dalijosi ji.

Kartu su Marijampolės klubu pernai pasiekusi olimpo viršūnę ir laimėjusi ne tik LMKL čempionės titulą, bet ir moterų taurę, sportininkė suprato, jog karjeroje pasiekė viską. Sulig šiuo jausmu atėjo ir mintys apie karjeros pabaigą, nors asmeniniai statistiniai rodikliai apie tai dar net nesignalizavo.

2016-2017 m. sezone ji vidutiniškai rinko po 9,3 taško ir 11,7 naudingumo balo, o šiemet – po 12,3 taško bei 14,5 naudingumo balo.

„Kol neturėjau LMKL aukso medalio, tol negalvojau apie karjeros pabaigą, – teigė R. Milieškienė. – Kai jį pagaliau iškovojau, iš tikrųjų, nežinau, kodėl pasiryžau žaisti dar sezoną. Tikriausiai nenorėjau patikėti, kad krepšininkės karjera eina į pabaigą, nes man labai patinka krepšinis.“

Nors pernai metais iškovoto čempionės titulo jai su „Sūduva“ apginti nepavyko, Suvalkijos klubo atstovės pasipuošė bronzos medaliais, mažajame finale įveikusios Klaipėdos „Fortūną“.

Nepaisant nepatenkintų turėtų ambicijų, R. Milieškienės pasitraukimo iš krepšinio tai neapkartino – kartu su trečiosios vietos apdovanojimu jai buvo įteiktas specialus „LMKL Pasididžiavimo“ trofėjus.

„Man tai buvo labai didelė staigmena, labai ačiū LMKL direktorei (Audrai Ginelevičienei, – aut. past.). Dar ir dabar atsimenu, kaip visi atsistoję plojo, nemoku apsakyti to jausmo“, – atsisveikino emociją prisiminė R. Milieškienė, pasinerianti į ilgai lauktas atostogas.

„Tolimesnių planų kol kas neturiu, dabar noriu tik atostogų, o paskui bus matyti“, – teigė Rita.