Lietuvos moterų krepšinio lyga

Dramatiškus „Fortūnos“ išsigelbėjimus menanti A. Černeckytė tiki dar vienu klaipėdiečių stebuklu

Dramatiškus „Fortūnos“ išsigelbėjimus menanti A. Černeckytė tiki dar vienu klaipėdiečių stebuklu

Marijampolėje įspūdingai triumfavusi ir pirmąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) bronzinėje serijoje pasiekusi Klaipėdos „Fortūna“ pamažu linksta prie dar vieno stebuklo pirmenybių istorijoje. Tokia serijos eiga nėra jokia naujiena uostamiesčio klubui, o ypatingai keturioms šio sezono „Fortūnos“ krepšininkėmis.

Viena jų – Agnė Černeckytė, Klaipėdos moterų komandai rungtyniaujanti virš šešerių metų. 2012 metais jai įsitvirtinus „Fortūnos“ gretose, komanda du sezonus paeiliui (2013-2015 m.) kovoje dėl bronzos pademonstravo neįtikėtiną charakterį – serijoje iki trijų pergalių atsiliekant 0-2, klaipėdietės laimėjo trejas rungtynes iš eilės ir dukart paeiliui dramatiškai tapo trečiosios vietos nugalėtojomis.

„Tuomet aš buvau labai jauna, buvo labai smagu laimėti, – lygos svetainei LMKL.lt prisminė A. Černeckytė. – Kiek atsimenu, buvo kažkiek panikos, nes buvo 0-2, o tuomet mus laikė favoritėmis. Bet atsitiesėme, žaidėme toliau, viską laimėjome ir džiaugėmės. Šiai dienai „Sūduva“ – favoritė, tad mums gal kažkiek yra sunkiau, bet mūsų tiek nespaudžia ta įtampa ir jaudulys. Mes tiesiog einame, kovojame ir žaidžiame – kaip bus, taip bus.

Svarbiausia aikštelėje nepasiduoti. Kaip žaidėme ir Klaipėdoje, ir Marijampolėje… Mūsų pati pradžia būna labai sunki, mes atsiliekame 15-16 taškų, bet mes vis tiek nepasiduodame, nesvarbu, koks yra tas rezultatas. O tais metais buvo be proto smagu laimėti ir turbūt dabar visi Klaipėdoje prikiša, kad gal mes vėl iš 0-2 pasieksime 3-2.“

Serijos pradžia 0-2 idealiai iliustruoja ir „Fortūnos“ startus rungtynėse, kuriose klaipėdietės į kovą pakyla tik gavusios stiprų smūgį. Pirmasis serijos susitikimas prasidėjo „Sūduvos“ spurtu 25:15, antrasis – 17:1, o trečiasis – 12:2. Tačiau tik pirmasis mačas baigėsi dviženkliu skirtumu, o likusiuose dviejuose nugalėtojos sprendėsi paskutinėmis akimirkos.

Kodėl „Fortūnai“ nepavyksta sėkmingai pradėti rungtynių nuo pat pirmųjų minučių?

„Net neįsivaizduoju, – nuoširdžiai teigė A. Černeckytė. – Atrodo, treniruotėse pasiruošiame ir puolimą, ir gynybą, bet gal išeiname sutrikusios. Būna varžovės įmeta vieną, antrą… Gal tada nusvyra rankos, bet tuomet kas nors iš mūsiškių pataiko tritaškį ar iš po krepšio, vėl ateina užsivedimas. Tada griebiesi už to paskutinio šiaudo, eini ir išlygini tą rezultatą. Nesinori pasiduoti, nesinori tokiose rungtynėse dėl bronzos pralaimėti 20 ar 40 taškų skirtumu.“

Dramatiška „Fortūnos“ pergale Marijampolėje pasibaigęs susitikimas individualiai buvo geriausias A. Černeckytės karjeroje. Eilę asmeninių rekordų pagerinusi klaipėdietė per 37 minutes pelnė 31 tašką (5/7 dvitaškiai, 5/12 tritaškiai, 6/7 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 29 naudingumo balus, o jos vedama ekipa „Sūduvą“ parklupdė per pratęsimą.

Visgi, pasak krepšininkės, šie skaičiai – antraeilinis dalykas. Svarbiausia buvo pergalė, o tai, kaip ji buvo pasiekta, ją nuspalvino ryškiausiomis spalvomis.

„Kažkaip nesireikšminu to 31 taško, nes be savo merginų mes nebūtume to apskritai padarę, – pabrėžė A. Černeckytė. – Tiek Sandra Baliutavičiūtė, tiek Andra Gabalytė, tiek Roberta Mizgerytė, tiek mūsų atsarginis suolas labai daug įnešė į šią pergalę. Man asmeniškai ši pergalė buvo viena gražiausių šį sezoną. Pradžioje pradėjau labai blogai, nieko nepataikiau, atėjus į rūbinę gavau nuo trenerio pylos, susikaupiau, išėjau ir padariau, ką galėjau geriausiai. Aišku, gal kažkiek sėkmė mane lydėjo, bet džiaugiuosi, jog nors kartą ta sėkmė lydėjo mane.“

„Visas rungtynes buvo -11, -14 ir kai buvo likusios keturios minutės, Rita Milieškienė ir Stephanie Gardner pataikė po tritaškį, jos tada dar labiau atitolo, galvojau, kad jau viskas. Bet kai liko minutė, buvo -7 ir tie du mūsų tritaškiai, tos baudos… Aš retai moterų krepšinyje matau tokias rungtynes. Asmeniškai, žaisdama nelabai tikėjau, kad čia taip gali įvykti, bet įvyko.

Be proto džiaugiuosi treneriu, panelėmis ir tuo, kad Klaipėdai atvežame dar vienas rungtynes, nes kai žaidėme Klaipėdoje, buvo didžiulis palaikymas, buvo labai daug fanų, žiūrovų, Klaipėdos „Neptūno“ fanai atėjo su būgnais. Labai tikiuosi, jog jie šiandien ateis ir padės mums. Toks palaikymas – šeštas žaidėjas, o moterų krepšinyje, ypač Lietuvoje, trūksta žiūrovų, o jie sugeba įkvėpti žaidėjas ir tas palaikymas dar labiau užveda“, – pasakojo Černeckytė.

Šansą išlyginti serijos rezultatą klaipėdietės turės ketvirtadienį savo aikštėje. Dvikovos su „Sūduva“ startas – 18 val., o ją tiesiogiai transliuos DELFI TV ir LMKL feisbuko kanalas.