Lietuvos moterų krepšinio lyga

Savaitės rungtynės: ar „Kibirkščiai“ pavyks po metų pertraukos įkąsti čempionėms?

Šeštadienį Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) centriniame mūšyje Vilniaus „Kibirkštis“ savo aikštėje priims šiuo metu aštuonissyk paeiliui laimėjusią Marijampolės „Sūduvą“. Per pirmuosius du varžybų ratus abusyk laimėjusios pirmenybių čempionės sostinės klubą namuose įveikė 76:71, o antrajame Vilniuje  nugalėjo 74:67.

Pastarajame susitikime susitikime galingai pasirodžiusi „Kibirkšties“ atstovė Shenita Landry pelnė 18 taškų, atkovojo 14 kamuolių bei surinkusi 30 naudingumo balų pakartojo asmeninį naudingumo rekordą LMKL čempionate.

Tuo metu „Sūduvos“ gretose dvigubą dublį įsirašė Lina Mikelevičienė, pelniusi 19 taškų, atkovojusi 10 kamuolių ir surinkusi 26 naudingumo balus. Taip pat ji dar pakartojo Lauros Juškaitės užfiksuotą sezono rekordą – išprovokavo 10 pražangų.

Abiejose komandose pagal naudingumą nepralenkiamos – legionierės S. Landry ir Danielle McCray, pagal šį rodiklį visoje lygoje užimančios atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas. „Kibirkšties“ krepšininkė vidutiniškai per 26 minutes pelno po 15 taškų, atkovoja po 7,8 ir perima po 2 kamuolius, atlieka po 2,1 rezultatyvaus perdavimo bei renka po 21,3 naudingumo balo.

„Sūduvą“ į priekį vedančios D. McCray vidurkiai – vid. po 13,4 taško, 7,7 atkovoto kamuolio, 1,6 rezultatyvaus perdavimo ir 20,3 naudingumo balo per 23 žaidimo minutes.

Šioje komandoje dviženklį taškų skaičių taip pat renka Stephanie Gardner (12,6 tšk.), Rita Milieškienė, dėl traumos be krepšinio praleisianti apie 6 savaites, ir Lina Mikelevičienė (12,1 tšk.), tuo metu „Kibirkštyje“ pirmauja Gabija Meškonytė, pelnanti po 16,8 taško bei pagal šį rodiklį lygoje nusileidžianti tik Robertai Mizgerytei, S. Landry – antra (15 tšk.), Laura Juškaitė – trečia (13,9 tšk.), o Laurita Jurčiūtė – ketvirta (11 tšk.).

Žvelgiant į komandinę statistiką, „Sūduva“ pelno daugiau taškų nei „Kibirkštis“ (75 prieš 69), atlieka nežymiai daugiau rezultatyvių perdavimų (16 prieš 15,5), žaidžia naudingiau (88,5 prieš 76), bet vilnietės rečiau klysta (11,5 prieš 13).

Pagal visų laikų tarpusavio susitikimų rodiklį, „Kibirkštis“ pirmauja beveik dvigubai – 20-12, tačiau paskutinį kartą sostinės klubas pergale prieš „Sūduvą“ džiaugėsi beveik prieš metus – 2017 metų sausio 14-ąją namie laimėjo 61:57. Nuo to laiko marijampolietės laimėjo visus tris susitikimus.

Ar pavyks vilnietėms įkąsti čempionėms po metų pertraukos? Mačas sostinėje startuos šeštadienį, 14 valandą. Tiesioginę transliaciją bus galima stebėti per DELFI TV ir LMKL feisbuko profilį.