Lietuvos moterų krepšinio lyga

Žvilgsnis į „Aistės-LSU“ – „Šiauliai-Universitetas“ dvikovą

Žvilgsnis į „Aistės-LSU“ – „Šiauliai-Universitetas“ dvikovą

Po pustrečios savaitės pertraukos į Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) areną grįžta Kauno „Aistės-LSU“. Rytoj įvyksiančiame mače kaunietės namuose priims viešnias iš Saulės miesto, „Šiaulių-Universiteto“ krepšininkes. Prieš rungtynes Kauno komanda siūlo užmesti akį į varžovių komandą, jos sudėtį, vairininką ir prisiminti šiek tiek istorijos.

Senbuvės. Iš praėjusio sezono 13 krepšininkių šiemetinėje „Šiaulių-Universiteto“ sudėtyje yra likusios tik keturios žaidėjos. Iš tų keturių visas rungtynes praėjusį sezoną svarų vaidmenį atliko Urtė Bukauskaitė – 23 metų 178 cm ūgio puolėja pernai sužaidė visus 26 mačus, per kuriuos po 31 minutę vidutiniškai pelnydavo po 6,8 taško. Trejuose mačuose savo sugebėjimus galėjo parodyti ir Ieva Šerpytytė, tiesa, jos statistika kiek kuklesnė – 8 minutės, 2,3 tšk. Taip pat „Šiaulių-Universiteto“ paraiškoje praėjusiais metais buvo, tačiau aikštelėje nepasirodė Enrika Matiukaitė ir Manta Urbonaitė.

Naujokės. Lyginant su praėjusiu sezonu, Šiaulių komandą papildė net devynios naujos krepšininkės. Aštuonios iš jų yra vietos krepšinio mokyklos auklėtinės – Auksė Pilelytė, Rugilė Bartkutė, Dominyka Paliulytė, Gabrielė Kairytė, Erika Krankalytė, Brigita Sinickaitė, Kamilė Stanišauskaitė ir Emilė Grigaliūtė. Likusi, kuri sykiu yra ir vienintelė komandos legionierė, ir vyriausia žaidėja – 175 cm ūgio amerikietė gynėja Kourtney Danielle Williams.

Lyderės. Rezultatyviausia ir daugiausiai rezultatyvų perdavimų atliekanti „Šiaulių-Universiteto“ žaidėja – Brigita Sinickaitė. Šešiolikmetė 175 cm ūgio gynėja vidutiniškai per rungtynes pelno po 12,5 taško ir atlieka po 6 rezultatyvius perdavimus. Deja, ji LMKL pirmenybėse kol kas spėjo sužaisti tik dvejas rungtynes, ir bent jau artimiausiu metu B. Sinickaitės aikštelėje dar nematysime – krepšininkę užribyje paliko lūžęs delnakaulis. Rezultatyviu žaidimu pasižymi ir daugiausia kamuolių ekipoje atkovoja E. Matiukaitė (11,6 tšk., 7 atk. kam.), taip pat į akis krenta ir U. Bukauskaitės (10,6 tšk., 5,4 atk. kam.) ir D. Paliulytės (8,4 tšk., 3 per. kam.) statistika. Vis dėlto, kaip jau ne kartą pabrėžė „Šiaulių-Universiteto“ komandos treneriai, jų tikslas šiemet yra ne konkretūs skaičiai ar vieta turnyrinėje lentelėje, bet žaidėjų tobulėjimas ir įgyjama patirtis.

Treneris. Saulės miesto komandos šturvalą nuo šio sezono laiko Dainius Bertulis. Iki šio sezono jis gerokai daugiau buvo žinomas vyrų krepšinio gerbėjams; nors prieš pasukdamas į vyrų krepšinį 44 metų specialistas darbavosi ir su moterimis, didžiausios pergalės buvo iškovotos vėlesniu karjeros laikotarpiu. Net septynis sezonus šiaulietis treniravo Pakruojo „Merestos“ komandą, su kuria tapo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vicečempionu, bronzos medalių laimėtoju bei dukart pateko į stipriausiųjų komandų ketvertą. Praėjusį sezoną D. Bertulio valiai paklusdavo Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ jaunieji krepšininkai bei Kuršėnų „Grafų baldų-KA Saulė“ ekipa, rungtyniavusi Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione.

Tarpusavio susitikimų istorija. „Aistės-LSU“ ir įvairios Šiaulių komandos įvairiais pavadinimais – „Deira“, „Maistas“, „Šiauliai“, „Ranga“, „Rūta“, „Rūta-Universitetas“ ir „Šiauliai-Universitetas“ – tarpusavyje iš viso yra susitikę 52 kartus. 43 pergales iškovojo kaunietės, kai šiaulietės džiaugėsi devyniais laimėjimais. Visgi nepaisant tokio didelio rungtynių skaičiaus, Kauno ir Šiaulių klubai tarpusavyje nė karto nesusikovė LMKL atkrintamosiose varžybose. Nors pirmosios dvikovos įvyko jau pirmajame tuometinio „Viktorijos“ krepšinio klubo gyvavimo sezone, Saulės miesto atstovės pirmąją pergalę prieš laikinosios sostinės atstoves pasiekė tik 2011 metų sausio 7 dieną, namuose palaužusios varžoves 74:70. Skambiausią pergalę prieš kaunietes šiaulietės iškovojo po kiek daugiau nei metų, tuometinę „LKKA-Aisčių“ komandą nugalėdamos 74:54. Vis dėlto toks skirtumas atrodo vieni juokai, pažvelgus į didžiausią kauniečių laimėjimą – 2009/2010 m. sezone „LKKA-Aistės“ „Rūtos“ ekipą dukart sugebėjo įveikti net 72 taškų skirtumu – 100:28 ir 106:34.

„Aistės-LSU“ ir „Šiauliai-Universitetas“ į dvikovą stos lapkričio 14 dieną 18 valandą Kaustos sporto komplekse.

Alvydas Žukauskas, „Aisčių-LSU“ informacija