Lietuvos moterų krepšinio lyga

Čempionato starte „Kibirkštis“ nepasigailėjo „Šiaulių-Universiteto“

Bronzos medalio laimėtoja Vilniaus „Kibirkštis“ pergalingai pradėjo naująjį Lietuvos moterų krepšinio lygo sezoną. Sostinės krepšininkės svečiuose be didesnių problemų įveikė „Šiaulius-Universitetą“ ir įsirašė pirmąją pergalę čempionate – 80:53 (22:11, 23:15, 18:7, 17:20).

Visus mačo klausimus „Kibirkštis“ išsprendė dar iki didžiosios pertraukos. Rungtynių pradžioje pirmosios taškų sąskaitą atidarė šiaulietės, tačiau jau netrukus išlyginusios rezultatą sostinės krepšininkės ėmė tolti ir po Ievos Savickaitės dvitaškio susikrovė dviženklę persvarą 8:18, likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes.

Antrajame kėlinuke „Šiauliams-Universitetui“ kurį laiką pavyko perimti iniciatyvą, pasinaudojus svečių klaidomis. Urtė Bukauskaitė pataikė tolimą metimą ir dvitaškį, Manta Urbonaitė pridėjo dar du taškus, o atsilikimas ištirpo iki 6-ių –  23:29. Tačiau gynyboje šiaulietės nesugebėjo sustabdyti ketvirčio viduryje savo šou pradėjusios Gabijos Meškonytės. 14 taškų per nepilnas 6 minutes iki kėlinuko pabaigos surinkusi Vilniaus ekipos puolėja prisidėjo prie žaibiško „Kibirkšties“ spurto, po kurio aikštelės šeimininkės nebeatsigavo – 26:45.

Antroje dvikovos pusėje vilniečių persvara toliau augo. Nors jame viešnios pelnė mažiausiai taškų – 18, bet varžovės neleido įmesti nei pusės tiek, o komandas skyrė jau 30 taškų – 33:63.

Paskutinio ketvirčio pradžioje „Kibirkšties“ atotrūkis padidėjo dar 5 taškais, tačiau vėliau sostinės krepšininkės atsipalaidavo, aikštelėje pasirodė komandos debiutantės Miglė Purlytė ir Eglė Zlabotkaitė. Šiaulietėms pataikius porą tolimų metimų, namų komandai iki mačo pabaigos pavyko šiek tiek sumažinti taškų deficitą.

Šiaulietės laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 43:41, tačiau koją pakišo net 32 klaidos.

„Kibirkščiai“ G.Meškonytė surinko 25, I.Savickaitė – 14, A.Bobinaitė – 11 taškų.

„Šiauliams-Universitetui“ U.Bukauskaitė pelnė 18 (9 atk. kamuoliai), D.Paliulytė – 11 (14 klaidų), B.Sinickaitė – 10 taškų (6 rez. perdavimai).