Lietuvos moterų krepšinio lyga

„Sūduva“ antrą kartą iš eilės pranoko baltaruses

24-tojo atvirojo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato starte pergalę iškovojo „Sūduva“. Marijampolietės rezultatu 78:71 (25:18, 20:18, 9:17, 24:18) įveikė Gardino „Olimpiją“ .

Susitikimą dviem baudų metimais pradėjo „Olimpija“, o įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus 9:9. „Sūduva“ į tai atsakė 6 taškais be atsako ir kėlinį užbaigė turėdama 7 taškų persvarą (25:18).

Antrajame kėlinyje marijampoliečių persvara tapo rekordinė (39:26), tačiau „Olimpija“  po didžiosios pertraukos sugebėjo atsitiesti ir grįžti į rungtynes. Baltarusės ne tik panaikino deficitą, tačiau ir sugebėjo persverti rezultatą savo naudai – 59:56. Visgi, rungtynių pabaigoje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Sūduvos“ gynėjos. Stephanie Gardner ir Greta Tamašauskaitė sunkiu momentu rinko svarbius taškus ir leido „Sūduvai“ iškovoti pirmąją pergalę čempionate.

„Sūduva“: L. Mikelevičienė 16, D. McCray (11 atk. kam) ir G. Tamašauskaitė 13, S. Gardner 12, R. Milieškienė 8.

„Olimpija“: N. Daškevič 25, V. Kapylova 12, N. Nadzeška 12, A. Masko 6.

24-ame atvirajame Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionate šį sezoną dar dalyvaus nugalėtojos titulą ginsianti Kursko „Inventa“ (buvusi „Dinamo-Farm“, Rusija) ir Baltarusijos čempionės bei šalies taurės laimėtojos „Cmoki-Minsk“ krepšininkės. Beje, „Inventa“ šį sezoną debiutuoja Rusijos „Premier“ lygoje.   Reguliariame sezone visos komandos tarpusavyje sužais po ketverias rungtynes (po dvejas namuose ir svečiuose). Čempionatas baigsis Finalo ketverto turnyru. Kiekviena ekipa pirmenybėse sužais po 14 rungtynių.  Lietuvos klubai BWBL čempionatą yra laimėję net 18 kartų. Triskart čempionėmis tapo Baltarusijos komandos, po sykį – Latvijos ir Rusijos atstovės.

Lietuvos čempionė „Sūduva“. Marijampolės ekipa namuose antrą kartą per dvi dienas nugalėjo Gardino „Olimpiją“ rezultatu 89:86(30:26, 25:22, 17:20, 17:18). Pirmąją dvikovą šeštadienį „Sūduva“ taip pat laimėjo rezultatu 78:71.

„Sūduva“ galingai ir užtikrintai pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį 13:1. „Olimpija“ stabilizavo padėtį ir pirmąjį kėlinuką užbaigė su keturių taškų deficitu 26:30. Marijampolietės nuolat kontroliavo rungtynes ir didžiąją laiko dalį pirmavo. Trečiojo kėlinio pabaigoje marijampolietės susigrąžino dviženklį pranašumą (58:48), tačiau dažnos klaidos ir stringantis puolimas leido baltarusėms priartėti ir net persverti rezultatą (80:76). Visgi, rungtynių pabaigoje lemiamą žodį vėl tarė „Sūduvos“ gynėjos – Stephanie Gardner ir Ritos Milieškienės pastangomis „Sūduva“ persvėrė rezultatą ir šventė nelengvą pergalę.

Naudingiausiomis abiejų rungtynių žaidėjomis pripažintos: Rita Milieškienė („Sūduva“) ir Natalija Daškevič („Olimpija“).

„Sūduva“: Rita Milieškienė 19 (5/7 trit, 8 atk. kam.), Lina Mikelevičienė 17, Neringa Skadaitė 15, Stephanie Gardner 15 (5 rez. perdavimai), Ligita Tamutytė 7, Danielle McCray 7 (6 atk. kam.), Justina Matuzonytė 6 (5 atk. kam.).

„Olimpija“: Volha Kapylova 24 (6/8 trit., 9 atk, kam.), Natalija Daškevič 23, Valentina Myšapud 12, Darya Mahalias 8, Aryna Masko 6, Svetlana Kudrašova 6.