Lietuvos moterų krepšinio lyga

LMKL treneriai žavisi „Lietkabeliu“, bet neabejoja „Žalgirio“ triumfu

LMKL treneriai žavisi „Lietkabeliu“, bet neabejoja „Žalgirio“ triumfu
"Hoptrans-Sirenos" foto

Jau šiandien Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos ketvirtąsias rungtynes Panevėžyje žais vietos „Lietkabelis“ ir Kauno „Žalgiris“. Įvykius LKL finalo serijoje akylai seka ir Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) dirbantys specialistai.

Šiuo metu LKL finalo serijoje žalgiriečiai pirmauja rezultatu 2:1, tačiau jų pergale serijoje nesuabejojo nei vienas lmkl.lt kalbintas pašnekovas.

Lietuvos čempiones Marijampolės „Sūduvos“ krepšininkes treniruojantis Rimvydas Samulėnas įsitikinęs, jog žaliai-balti likusiose serijos rungtynėse įrodys savo pranašumą.

„LKL finalas man tikrai yra įdomus ir malonu matyti, kad „Lietkabelis“ taip priešinasi „Žalgiriui“. Tiesą sakant, nepasakyčiau, kad tai stebina. „Lietkabelis“ yra patyrusi komanda, tik labai gaila, jog jie neištemps visos serijos – vyresnio amžiaus žaidėjams pritrūks jėgų.“

Jam pritarė ir geriausiu LMKL praėjusio sezono treneriu išrinktas Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ strategas Linas Šalkus.

„Kol kas LKL finalas palieka neblogą įspūdį, vis žaidimas ne į vienus vartus. Favoritas aiškus, bet kol kas rezultatas 2:1 ir tai reiškia, jog intrigėlė dar yra. Žinoma, šeštadienio dvikovoje Kaune skirtumas jau buvo didokas, galbūt tuo viskas ir pasibaigs.

Šį vakarą Panevėžyje „Žalgiriui“ nebus lengva. Nusimato tikra kova, tačiau, mano nuomone, serija turėtų pasibaigti rezultatu 4:1“, – samprotavo vienas charizmatiškiausių LMKL trenerių.

Sostinės „Kibirkšties“ vairininkė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė savo ruožtu tikino, jog tokiose serijose labai daug lemia psichologija.

„Aš manau ir taip aišku, kas laimės visą seriją, o „Lietkabeliui“ likusiose rungtynėse duočiau vieną šansą ir būtent žaidžiant namuose. Kaune jie nepataikė savo metimų, priėmė prastus sprendimus ir patys sau sukūrė spaudimą. „Žalgiris“ pademonstravo tokią gynybą, prieš kurią panevėžiečiai tiesiog neturėjo potencialo.

Jeigu šį vakarą „Lietkabelis“ išeis į aikštelę žaisti savo malonumui ir nesukels sau papildomos įtampos, tai visko gali būti. Psichologija tokiose serijose ypatingai veikia silpnesnes komandas“, – savo nuomonę išsakė J. Štreimikytė-Virbickienė.

Bene optimistiškiausiai „Lietkabelio“ atžvilgiu buvo nusiteikęs Klaipėdos „Fortunos“ treneris Vilius Stanišauskas.

„Manau įvykius LKL čempionate seka kiekvienas su krepšiniu susijęs žmogus. Finaluose palaikau „Lietkabelį“ ir Klaipėdos „Neptūną“, nes šiose komandose yra nemažai pažįstamų. Panevėžyje šiandien tikrai vyks kitokios rungtynės, nes namuose „Lietkabelis“ rungtyniauja su visai kita energija ir gali laimėti.

„Lietkabelio“ žaidime žavi didelis jų noras. Vien palyginus biudžetus pamatai, jog tai, kaip šioje serijoje rungtyniauja Panevėžio klubas, yra fenomenalu. Todėl juos ir palaikau. Įvertinus viską, „Žalgiris“, aišku, yra stipresnis, tačiau jeigu reikėtų spėti sakyčiau, jog serija baigsis kauniečių pergale 4:3“, – užbaigė treneris.

Paulius Jakelis, lmkl.lt